wood

Workshopy na stavbě slaměno-hliněného domu

 

Místo konání: osada Buchov, obec Postupice, okres Benešov - viz www.buchov.info

 

1. workshop: výroba hliněných omítek a stavění z hlíny

Termín: 3.-6. srpna                                               

Budeme vyrábět hliněné omítky podle receptu Toma Rijvena, které necháme 3 týdny odležet (fermentovat) pro pozdější aplikaci na slaměné zdi. Dále začneme stavět masivní akumulační zeď a lavici z „cobu“, hliněné směsi se slámou.

Začátek v sobotu v 9 hod., možno přijet už v pátek večer. Společné vaření, suroviny zajištěny, účastnický příspěvek 200 Kč/den.

 

2. workshop: stavění ze slaměných balíků

Termín: 16.-21.srpna

Budeme stavět obvodovou zeď kulatého domu ze slaměných balíků. Balíky budeme vkládat do dřevěné konstrukce metodou Toma Rijvena. Workshop bude odborně lektorován a každý den proběhnou přednášky a diskuse k tématům přírodního stavitelství.

Začátek v pátek večer v 18 hod., předpokládaný konec ve středu odpoledne. Cena: 2000 Kč / osoba

 

3. workshop: hliněné omítky a stavění z hlíny

Termín: 22.srpna – 1. září

Budeme vyrábět a nanášet na slaměné zdi hliněné omítky podle receptu Toma Rijvena. Dále budeme pokračovat ve stavění z „cobu“, hliněné směsi se slámou, a díky kombinaci cobu a omítky také sochat a vytvářet estetické a funkční doplňky: niky, poličky, ornamenty apod.

Společné vaření, suroviny zajištěny, účastnický příspěvek 200 Kč/den.

 

Workshopy povedou Jindřich Sláma (www.tesar-slama.cz), Tomáš Kramár (www.sharam.cz) a Martin Žižka (www.facebook.com/CircleGrowth).

 

Pro další informace pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 724-207-527.

Ubytování: vlastní stany a spacáky.

S sebou: misku/talíř, hrnek a příbor, pracovní oblečení a obuv do slunečného i deštivého počasí. Kdo máte a chcete, vezměte své hudební nástroje.

Počet míst je omezen, proto prosíme o včasnou a závaznou rezervaci.