wood

Vlastní hliněná pec je hotový poklad domácnosti. Chléb z takovéto pece je zcela jedinečný, voňavý a křupavý jako v žádném obchodě. Vlastní pizza vás také nikdy neomrzí, protože má nekonečně mnoho variant obložení a experimentování s různými druhy těsta. Roztápění pece je ideální příležitostí k setkání rodiny nebo posezení s přáteli. Nemluvě o stavbě takové pece, kdy tančíte v hlíně a máte ji až za ušima.

 Pec v Libchavách

 

Účastí na mém kurzu stavby hliněné pece se naučíte, jak si postavit vlastní hliněnou pec u sebe na zahradě.
Účast na stavbě hliněné pece je také úžasný způsob, jak se prakticky seznámit s přírodním stavitelstvím, s použitím hlíny a slámy jako starých osvědčených stavebních materiálů. Stejnými postupy, kterými se staví hliněná pec, můžete postavit i hliněný dům. Součástí kurzu stavby hliněné pece je proto i podrobnější teoretický výklad použití hlíny jako stavebního materiálu.

 

Stavba hliněné pece je také skvělá příležitost pro stmelení kolektivu a odreagování se od běžných starostí hrou, která je někde na pomezí plácání hradu z písku a stavby opravdového domu. Proto je stavba hliněné pece vhodná pro školní i pracovní kolektivy jako netradiční forma teambuildingu a aktivního odpočinku. Navíc – pokud se odehrává na vašem pozemku- i s hodnotným výsledkem, který může znamenat založení nového společného zvyku pečení chleba nebo pizzy.

Pec s krbem v Brně

 

 

Můžete si u mě také objednat stavbu hliněné pece na klíč na vámi určeném místě, raději ale preferuji variantu, kdy se majitel nebo uživatel do stavby sám zapojí. Mohu přijet a stavbou vás provázet.

Pokud se nejedná o vypsaný kurz, pak podoba a typ pece, způsob stavby i cena jsou záležitostí individuální domluvy. Kontaktujte mě!